| Brands | Sony Brand | |
|---|---|---|
| Model | SEL1018/C AE | |
| Lense Type | OSS lens | |
| Lense Mount | E-Mount Lens Mount | |
| Water Resistant | No Resistance | |
| Zoom Type | Most expensive zoom | |
| Max Focal Length | 10 mm focal length | |
| Designed For | full-frame Designed |
| Name | Sony SEL1018/C AE 10-18mm |
|---|---|
| Model | SEL1018/C AE 10-18mm |
| Price | Tk 65,900 |
| Brand | Sony |
| Type | Camera Lenses |
| Showroom | Click Here |
| Focal Length aperture | F4 maximum aperture |
|---|---|
| Maximum Aperture | Yes |
| Lens Construction | Yes |
| Diagonal Angle of View | standard wide-angle lens |
| Focusing Distance | Yes |
| Filter Size | 62mm |
| Zoom Type | oss Zoom |
| Focus Adjustment | Yes |
| Water Resistant | No Resistant |
| Weight | 225 g |
| Warranty | 3 Year Warranty |
All future is Best
Brand: Sony
Model: Sonnar T FE 55mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Lens Mount Sony X
Zoom Type: Telephoto Zoom
Max Focal Length: 23 to 69mm Focal Lens
View Details →
Brand: Fujifilm
Model: XF 16-80mm f/4 R OIS WR
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: X-Mount Lens/APS-C Format
Zoom Type: Telephoto Zoom
Max Focal Length: 24 to 120mm Focal Lens
View Details →
Brand: Sony Brand
Model: SEL85F18
Lense Type: G Lens
Lense Mount: Sony E
Zoom Type: 6x Power Zoom
Max Focal Length: 55mm
View Details →
Brand: Canon Brand
Model: EF 24-105mm f/4L
Lense Type: USM Lens
Lense Mount: EF-Mount Lens Mount
Zoom Type: 5-group helical zoom
Max Focal Length: 24 to 105mm length
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20.1 Megapixels
Video: UHD 4K video
Connectivity: USB, HDMI, Microphone, Wi-fi
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Camera type: DSLR Camera
Megapixel: 24.5 megapixel Camera
Video: MOV, MP4 type
Connectivity: USB, HDMI, Wi-fi Connectivity
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 3 Years Warranty
View Details →
Camera type: Video camera
Megapixel: Megapixel
Video: 1920 x 1080p
Connectivity: 1 x Composite Video
Sensor type: High Sensitivity MOS Sensor
Warranty: 01 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 25 megapixels
Video: Full HD Video
Connectivity: USB, HDMI, Wi-fi
Sensor type: Exmor CMOS sensor
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Camera type: Video Camera
Megapixel: 4.14 Megapixel
Video: MP4 Video
Connectivity: HDMI, TV Out, Microphone
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 03 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20.1 Megapixels
Video: HD recording mood
Connectivity: Wifi connectivity
Sensor type: 1-type High Sensitivity MOS Sensor
Warranty: 03 Years Service Warranty
View Details →